Bursa Teknik Üniversitesi 17 Akademik Personel alacak

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLAN TABLOSU

Sıra No Bölüm Anabilim Dalı Unv Der Ad Açıklama
BİRİMİ: MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
1 Lif ve Polimer Mühen. Lif ve Polimer Mühen. Prof. 1 1 Doçentlik unvanını Tekstil Bilimleri ve Mühendisliği alanından almış olmak. Polimer sentezi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
2 Makine Mühen. İmalat ve Konstrük siyon Dr.  Öğr.   Üy. 3 1 Lisans ve lisansüstü derecelerini Makine Mühendisliği Bölümünden almış olmak. Stereolitografi ile nanokompozitve seramik kompozit üretimi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.
3 Mekatronik  Müh. Elektronik Sistemler Doç. 1 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanından almış olmak. Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanından almış olmak. Endüstriyel robotlar, ayrık olay sistemleri ve imalat sistemlerinin kontrolü konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
4 Mekatronik  Mühen. Elektronik Sistemler Doç. 3 1 Lisans derecesini Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Yüksek Lisans derecesini Mekatronik Mühendisliği alanlarından almış olmak. Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik mühendisliği alanından almış olmak. Biyomedikal sinyal işleme, örüntü tanıma ve çok değişkenli zaman-frekans analizi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
5 Gıda  Mühen. Gıda  Bilimleri Doç. 3 1 Lisans, Lisansüstü ve doçentlik derecelerini Gıda Mühendisliği Bölümünden almış olmak. Mikroenkapsülasyon, kromatografi ve gıda bileşenlerinin konularında çalışmaları olmak.
6 Metalürji        ve Malzeme Mühen. Malzeme Doç. 1 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden almış olmak. Doçentlik derecesini Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümünden almış olmak. Sol-jel ince filmlerin üretimi ve biyomimetikmalzemelerin geliştirilmesi konularında çalışmaları olmak.
7 Metalürji        ve Malzeme Mühen. Malzeme Doç. 2 1 Lisans, Lisansüstü ve doçentlik derecelerini Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında tamamlamış olmak. Mühendislik malzemelerinin mekanik davranışları üzerinde çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliğine sahip olmak.
8 Kimya Anorganik Kimya Dr.  Öğr.   Üy. 5 1 Lisans ve doktora derecelerini Kimya alanından almış olmak. Fonksiyonel moleküller ve süperiletkenler alanında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
BİRİMİ: MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ
9 Mimarlık Yapı Bilgisi Dr.  Öğr.   Üy. 5 1 Mimarlık Lisans mezunu olmak. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Yapı Fiziği alanından almış olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
10 Mimarlık Mimarlık Tarihi Dr.  Öğr.   Üy. 4 1 Mimarlık Lisans mezunu olmak. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Antik Dönem ve/veya Erken Dönem Avrupa ve/veya Osmanlı Mimarisi alanından almış olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
BİRİMİ: ORMAN FAKÜLTESİ
11 Orman Endüstri Mühen. Orman Endüstri Mühen. Doç. 2 1 Lisans ve yüksek lisans derecelerini Orman Endüstri Mühendisliği alanından almış olmak. Doçentliğini Orman Ürünleri Kimyası bilim alanından almış olmak. Ahşap tutkalları, izolasyon köpükleri ve ahşabın yanması konularında çalışmaları olmak.
12 Peyzaj Mimarlığı Peyzaj Tasarımı Dr.  Öğr.   Üy. 4 1 Peyzaj Mimarlığı lisans programı mezunu olmak. Yüksek lisans ve doktora derecelerini Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalından almış olmak. Kentsel tasarım rehberleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
BİRİMİ: İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
13 Psikoloji Sosyal Psikoloji Prof. 1 1 Lisansüstü derecelerini Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanından almış olmak. Doçentliğini Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanından almış olmak. Teknoloji bağımlılığı konularında çalışmaları olmak.
14 Sosyoloji Uygulmalı Sosyoloji Dr.  Öğr.   Üy. 3 1 Lisans derecesini ve yüksek lisans derecesini Sosyoloji, Doktora derecesini Din Sosyolojisi alanından almış olmak. Toplumsal yapı, halk kültürü ve engellilik konularında çalışmaları olmak.
15 Psikoloji Sosyal Psikoloji Dr.  Öğr.   Üy. 5 1 Lisans derecesini Psikoloji, yüksek lisans derecesini Psikiyatri ve Doktora derecesini Adli Tıp alanından almış olmak. Travmatik stres, kaygı düzeyleri ve sosyal destek konularında çalışmaları olmak.
16 Uluslar arası  Ticaret ve    Lojistik Lojistik Dr.  Öğr.   Üy. 5 1 Lisansüstü derecelerini İşletme alanından almış olmak. Üretim yönetimi, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi konularında çalışmaları olmak.
17 Uluslar arası  Ticaret ve    Lojistik Uluslar arası Ticaret Dr.  Öğr.   Üy. 5 1 Lisansüstü derecelerini Uluslararası Ticaret ve Finansman alanından almış olmak. Uluslararası ticaret ve finansman konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliği olmak.