Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" ile "Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi (İlkeler ve Kriterler)" uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. Öğretim Üyeliğine müracaat eden adayların, ilanda açıklama olarak belirtilen şartları sağlamaları ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Öğretim Üyesi Kadrolarına müracaat edecek adaylar, http://pdb.dpu.edu.tr/ adresinde yer alan dilekçe ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, ilanın gazetede yayın tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuruda bulunacaklardır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
BİRİMİ BÖLÜM ABD / ASD / PR UNVANI KADRO DERECESİ KADRO ADEDİ AÇIKLAMA
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Doçent 1 1 Sistemik hastalıklar ile ilgili çalışmış olmak.
Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık İç Mimarlık 1 1 Sergi tasarımı ve ziyaretçi davranışı konularında uluslararası yayınlar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 3 1 Çocuk Alerji/İmmünoloji Uzmanı olmak, Havayolu Epiteli konusunda çalışması olmak.
İç Hastalıkları 2 1 Nefroloji Uzmanı olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Antrenörlük Eğitimi 1 1 Egzersiz Fizyolojisi ve Halk Oyunları alanlarında çalışmaları olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Diş kaynaklı enfeksiyonlar ile ilgili çalışmış olmak.
Periodontoloji 1 1 Sinüs Augmentasyonu konusunda çalışmış olmak.
Protetik Diş Tedavisi 3 1 Protetik materyallerde uyum, renk, bağlantı dayanıklılığı konularında çalışmaları olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Biyokimya Biyoteknoloji 3 1 DNA hasarı yapabilen antikanser aktiviteye sahip organik moleküller üzerine çalışmaları olmak.
İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı 2 1 19. yüzyıl İngiliz şiiri üzerine çalışmaları olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Dili 1 1 Ermeni Harfli Kıpçakçada İsim Yapımı hakkında çalışmaları olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Resim 1 1 Tanzimat sonrası Türk ve Batı resmi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Resim Resim 4 1 Resim bölümünde sanatta yeterlik yapmış, plastik sanatlar alanında imge konusunda çalışmış olmak.
Seramik ve Cam Cam 3 1 Endüstriyel seramik alanında eğitim ve estetik konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Ekonometri 5 1 Dinamik panel ve panel kantil regresyon modelleri ile ilgili çalışmış olmak.
İktisat İktisat Teorisi 1 1
İşletme Muhasebe ve Finansman 5 1 Kaynak Tüketim Muhasebesi Konusunda Çalışma Yapmış olmak.
Yönetim ve Organizasyon 5 1 Takımlarda çatışma asimetrisi üzerine çalışma yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Devreler ve Sistemler Teorisi 1 1 Fiber optik sensörler konusunda çalışması olmak.
Telekomünikasyon 2 1 Fiber optik yükselteç alanında çalışmaları olmak.
Endüstri Mühendisliği Yöneylem Araştırması 3 1 Çok amaçlı hücre çizelgeleme konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları 3 1 Gastroentoloji Uzmanı olmak, İnflamatuvar Barsak Hastalıkları konusunda çalışması olmak.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Okul Öncesi Eğitimi 2 1
Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Sosyal Bilgiler Eğitimi 3 1 Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında doktora yapmış ve karakter eğitimi konularında çalışmaları olmak.
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Eğitimi 3 1 Teknoloji destekli sınıf ortamı; Öğretmenlerin Matematiksel Uygulamaları; Cebir ve Geometri konularında çalışmaları olmak.
Kütahya Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Nörolojik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2 1 Yüksek frekanslı TENS ile konnektif doku manipülasyonunun primer dismenore üzerine etkileri konusunda çalışmış olmak.
2 1 Serebral palsili çocukların konuşma özellikleri üzerine doktora yapmış olmak.
Hemşirelik Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği 1 1 Total diz protezli hastalarda uyum, sürekli bakım ve nitel çalışmış olmak.
Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği 1 1 Prekanseröz Servikal Lezyonlu hastalarda hemşirelik modeli ile nitel çalışmış olmak.
Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları 3 1 Fermente Et ve Sebze Ürünleri ile Starter Kültür Uygulamaları konularında çalışmalar yapmış olmak.
3 1 Mutfak yöneticilerinde mükemmelliyetçilik üzerine çalışmış olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim-Tercümanlık Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) 3 1 İngilizce konuşma becerilerinin geliştirilmesi ve psikodilbilim alanında çalışmalar yapmış olmak.
1 1 Eril/Dişil söylemlerin karşılaştırmalı Kadın Edebiyatına yansımaları üzerine çeviri çalışmaları yapmış olmak.
1 1 Güney Afrika'da sömürge ve sömürgecilik sonrası konularda edebiyat ve çeviri çalışmaları yapmak.
Yabancı Diller Yabancı Diller 1 1 Amerika ve Afrika kıtalarında sömürge ve sömürgecilik sonrası konularda edebiyat çalışmaları yapmak.
Kütahya Sosyal Bilimler MYO. Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Çağrı Merkezi Hizmetleri 1 1 İnsan Kaynakları veya pazarlama alanında çalışmaları olmak.
Yönetim ve Organizasyon Lojistik 4 1 Tedarik Zinciri Yönetimi ve risk faktörleri alanında çalışmaları olmak.