İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.iste.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
FAKÜLTE / YÜKSEKOKUL BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVANI DERECE ADET AÇIKLAMA
İŞLETME VE YÖNETİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ EKONOMİ EKONOMİ PROFESÖR 1 1 Doçentliğini istatistik alanında almış olup, karma dağılım modelleri konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCI/SCI-E/SSCI indekslerinde taranan dergilerde en az beş yayın yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 2 1 Doktora derecesini makine mühendisliği alanında almış olmak. Atık ısı geri kazanımı, yenilenebilir enerji ve ekserji analizi konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCI/SCI-E/SSCI indekslerinde taranan dergilerde en az bir yayın yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Doktora derecesini makine mühendisliği alanında almış olmak. Yapay zeka optimizasyon algoritmaları ile elektromekanik sistemlerin tasarımı ve kontrolü konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. SCI/SCI-E/SSCI indekslerinde taranan dergilerde en az bir yayın yapmış olmak.
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DİLLER YABANCI DİLLER DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Doktora derecesini Alman Dili ve Edebiyatı, Alman Dili Eğitimi veya Almanca Öğretmenliği alanında almış olmak. YDS/YÖKDİL sınavından en az 80 (seksen) puan veya eşdeğerliği mevzuata uygun bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.