Online Anket Formu Hazırlama ve Veri Toplama Yöntemleri Semineri Büyük İlgi Gördü !

Türkiye’nin en aktif online istatistik eğitimi veren kurumu İSTAR Araştırma & Eğitim, 24 Nisan Cumartesi günü “Online Anket Formu Hazırlama ve Veri Toplama Yöntemleri” Semineri gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en aktif online istatistik eğitimi veren kurumu İSTAR Araştırma & Eğitim, 24 Nisan Cumartesi günü “Online Anket Formu Hazırlama ve Veri Toplama Yöntemleri” Semineri gerçekleştirdi.

 

Türkiye’nin en aktif online istatistik eğitimi veren kurumu İSTAR Araştırma & Eğitim, 24 Nisan Cumartesi günü “Online Anket Formu Hazırlama ve Veri Toplama Yöntemleri” Semineri gerçekleştirdi. İSTAR Akademi platformu ve Zoom üzerinden canlı yayınlanan seminere 650’nin üzerinde akademisyen, araştırmacı, lisansüstü ve lisans öğrencileri katıldı.

İSTAR Araştırma & Eğitim tarafından 24 Nisan 2021 Cumartesi günü 21.00 – 23.00 saatlerinde İSTAR Akademi platformu ve Zoom uygulaması üzerinden canlı olarak “Online Anket Formu Hazırlama ve Veri Toplama Yöntemleri” semineri gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını İSTAR Araştırma & Eğitim Kurucu Ortağı ve Nicel Araştırmalar Takım Lideri Murat Bayazıt ile Uzman İstatistikçi ve Eğitmen Ezgi Pasin yaptı. Seminere canlı olarak 650’nin üzerinde akademisyen, araştırmacı, lisansüstü ve lisans öğrencisi katıldı.

Veri toplama yöntemleri özelinde değerli bilgiler paylaşan Murat Bayazıt ve Ezgi Pasin, katılımcılardan tam not almayı başardı. Seminer boyunca etkileşimin hiç düşmediğini kaydeden Bayazıt ve Pasin; katılımcıların sorularını hızlı, net ve doğru bir şekilde yanıtladı.

Uygulamalı olarak “Online Anket Formu” hazırlandı

İlginin ve katılımcı sayısının hiç düşmediği seminerde aynı zamanda uygulamalı olarak online anket formu hazırlama pratiği yapıldı. Seminerin sonunda ise Murat Bayazıt, önemli açıklamalarda bulundu. Bayazıt, her ay düzenli olarak İSTAR Araştırma & Eğitim tarafından ücretsiz seminerlerin verileceğinin altını çizerek mayıs ayında “Nitel Araştırmalarda Geçerlilik ve Güvenirlik” seminerinin yapılacağı müjdesini verdi.

 

İSTAR Araştırma & Eğitim Danışmanlık Hakkında

Firma kurucusu Murat BAYAZIT 2009 Yaşar Üniversitesi İstatistik bölümü mezunudur. İzmir Türkiye İstatistik Kurumu ve İzmir Ege Bölge Sanayi odasında istatistikçi olarak staj yapmıştır. Kipaş Holding ve Akedaş firmalarında uzman istatistikçi olarak çalışmıştır. 1 Kasım 2014 tarihinde ise hayali olan İstatistik & Araştırma firmasını KOSGEB'den 30.000 hibe alarak kurmuştur.

İSTAR Araştırma & Eğitim Danışmanlık, çeşitli istatistik eğitimleri başta olmak üzere anketörlük hizmeti sunan, proje üretebilen, müşterilerinin isteklerine göre amaca yönelik sorular hazırlayan, bunu anket formuna dönüştürebilen, güvenilir veri toplama yöntemini benimseyen, hedef kitleyi iyi belirleyen, istatistiksel analiz konularına hakim, eğitici, öğretici ve raporlama yapabilen bir istatistik & araştırma firmasıdır.

gunluk-ustogrenci-islerilisansustu-ogrenci-ilanlari
İSTAR Araştırma & Eğitim,Online Anket Formu Hazırlama ve Veri Toplama Yöntemleri