Hatalı Araştırma Görevlisi İlanı !!!

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından ilan edilen Araştırma Görevlisi kadrosu Yönetmeliğe aykırı...

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından ilan edilen Araştırma Görevlisi kadrosu Yönetmeliğe aykırı...

Bildiğiniz üzere Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elmanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 7 inci maddesinde yer alan "Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır." hükmü gereğince Araştırma Görevlisi kadrolarında aranan şartlarda mutlaka öğrenci olunması şarttır.

11 Temmuz 2019 tarih ve 30828 sayılı Resmi Gazete'de ilan edilen Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi kadrosunda "Hemşirelik Lisans mezunu olmak ve Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim dalında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak "ibaresi yer almaktadır.

Bu ilanda Tezli Yüksek Lisans Yapmış olmak yerine "Yapıyor olmak" ifadesi yer alması gerekmekteydi. Bu ilanın Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından çok kısa bir sürede düzeletileceğine inanıyoruz. 

hatalı ilan edilen kadro şu şekildedir.

ÖE201920

Arş.Gör.

1

Sağlık Bilimleri Fak.

Hemşirelik Böl.

Halk Sağlığı Hemşireliği
ABD

Hemşirelik lisans mezunu olmak ve Halk Sağlığı Hemşireliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

70

50

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı, Bandırma/ BALIKESİR