4500 TL burs ile Doktora yapma imkanı !

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün doktora programları için ortak iş birliklerinde yer alarak aylık 4 bin 500 TL burs verecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün doktora programları için ortak iş birliklerinde yer alarak aylık 4 bin 500 TL burs verecek.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ)

BİDEB 2244 Sanayi Doktora programı için

Başvuru Alıyor!!!

 

Öğrencilerimize 4500 TL burs ile Doktora yapma imkanı;

 

* Üniversite – Sanayi iş birliği kapsamında açılan 2244 proje çağrılarına Üniversite olarak başvuru yapılmış ve 2 adet proje kabul edilme başarısı gösterilmiştir.

 

  • 2244 projeleri ile bir üniversite/araştırma altyapısı ile bir özel sektör kuruluşunun bir araya geldiği ortaklı projelerdir. Proje kapsamında uzun süreli işbirlikleri sağlanmaktadır.  Bu program ile;  

 Doktora öğrencilerine 4500 TL burs,

Özel sektör kuruluşlarına istihdam desteği sağlanır.

Bu kapsamda üniversite olarak yapmış olduğumuz başvurularda toplam 3 milyon TL civarı bir destek almış bulunmaktayız. Aşağıda projelere ilişkin detaylar yer almaktadır.

 

  • Bu projelerden 118C070 kodlu ‘Elektromekanik Kontakların ve Fleksible Bakır Örgülerin Bakır Parçalara Birleştirilmesinde Uygun Kaynak Yöntemlerinin Geliştirilmesi ve Proses Otomasyonu’ başlıklı proje olup, Proje ortağı Federal Elektrik Sanayi AŞ dir. Proje Yürütücüsü Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer TATLI olup, proje ekibinde Öğretim Üyelerimiz, Fatih ÇALIŞKAN, İhsan PEHLİVAN yer almakta iken sanayi danışmanı olarak ise Mehmet Onur YAĞIR ve Aycan ZENGİN yer almaktadır. Proje uzun süreli bir proje olup 84 ay yani 7 yılı kapsayan bir sanayi iş birliği projesidir. Bu kapsamda projeden kullanılacak olan bütçe  1.8 Milyon TL dir.  
  • Diğer proje ise 118C142 kodlu ‘Otonom Depolama ve Lojistik Yönetim Sisteminin Tasarım, Geliştirme ve Gerçeklenmesi’ başlıklı projedir. Proje ortağı Optimum Süreç Tasarımı ve Uygulamaları San. Tic. Ltd. Şti. olup, proje bütçesi 1.3 Milyon TL dir. Proje Yürütücüsü Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih ÇALIŞKAN olup, proje ekibinde Öğretim Üyelerimiz, M. Zahid YILDIZ ve İhsan PEHLİVAN yer almaktadır. 

Başvuruya açık alanlar aşağıda listelenmiştir.

  • Makine Mühendisliği
  • İmalat Mühendsiliği
  • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
  • Elektrik Elektronik Mühendsiliği

 

Lisansüstü eğitim başvuruları için detaylı bilgiye enstitümüz web sayfasından (https://lee.subu.edu.tr/) ulaşabilirsiniz… Başvuru için lee@subu.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.

sakarya-uygulamali-bilimler-universitesi gunluk-ustburslar
yüksek lisans ilanları, tezli,tezsiz, doktora, akademikadro,Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi