Eskişehir Teknik Üniversitesi TÜBİTAK Doktora Bursu Duyurusu

Eskişehir Teknik Üniversitesi TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Projeleri kapsamında 2 adet doktora öğrencisine burs verilecektir.

Eskişehir Teknik Üniversitesi TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Projeleri kapsamında 2 adet doktora öğrencisine burs verilecektir.


TÜBİTAK 2244 Sanayi Doktora Projeleri kapsamında 2 adet doktora öğrencisine burs verilecektir.

Çalışma Mekanı: Eskişehir'de, Eskişehir Teknik Üniversitesi - Seramik Araştırma Merkezi A.Ş. veya MDA İleri Teknoloji Seramik Tic. San. A.Ş.

Burs miktarı: 4.500 TL / Aylık

Burs süresi: 48-60ay burslu, devamında ferdi bazda 3 yıl istihdam destekli

İstenen Yetenekler / Şartlar / İş Tanımı: 

  • Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği veya Nanoteknoloji Anabilim Dallarından birinde halen doktora veya lisansa dayalı doktora öğrencisi olması,

  • İyi derecede İngilizce bilmesi,

  • Doktora eğitimini Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Malzeme Bilimi ve ühendisliği veya Nanoteknoloji Anabilim Dalı'nda devam ettirirken doktora tez konusunu İleri Teknoloji Seramikleri alanında firmanın belirleyeceği Balistik Seramik Malzeme veya Geleneksel Seramikler alanında firmanın belirleyeceği Membran Malzeme veya firmaların uygun göreceği benzer konular üzerine yapması, 

  • Doktora eğitimi ve projesi kapsamında, gerektiğinde ilgili kurum ve kuruluşlara seyahat edebilmesi, 

  • Üst düzey akademik ve teknolojik uygulama performansı gösterebilmesi.

Başvuru Belgeleri ve Yöntemi: 

Burs başvurular, e-posta ile (sturan@eskisehir.edu.tr) alınacaktır. İlgili adrese gönderilecek özgeçmiş, transkript ve yabancı dil belgeleri proje yöneticileri, akademik danışmanlar ve sanayi danışmanları tarafından değerlendirilecek ve yapılacak mülakat sonucunda burs kazanan öğrenciler açıklanacaktır. 

Başvuru Tarihi: 16 Ağustos 2019, saat 19:00

Mülakat Tarihleri: 19-21 Ağustos 2019. (Saati daha sonra ilan edilecektir.)

Not: 2244 Sanayi Doktora Programı hakkında detaylı bilgiler için TÜBİTAK'ın internet sayfalarına; firma ve proje ile ilgili bilgiler için ise lütfen iletişim bilgileriniz ile birlikte sturan@eskisehir.edu.tr adresine e-posta gönderiniz.