Kral Onayladı: İngiltere’de 1 Ay Dil Eğitimi Alanlar 180 Gün İngiltere’nin Tadını Çıkarıyor!

İngiltere de 4 haftalık dil eğitimi alınan öğrenci vizelerinde bile 180 günlük oturum hakkınız oluyor.

İngiltere de 4 haftalık dil eğitimi alınan öğrenci vizelerinde bile 180 günlük oturum hakkınız oluyor.

İngiltere’de 4 haftalık dil eğitimi için alınan öğrenci vizelerinde bile 180 günlük oturum hakkınız oluyor.

Doğru. İngilizce İngiltere’de öğrenilir 🙂

Kolay olmadığını düşünüyor olabilirsiniz.

Adım adım hareket edelim ardından bu yeni yöntemin kararını birlikte verelim. Ne dersiniz?

Önce eğitim alacağınız şehre karar vermeniz gerekiyor.

Hangi şehirde eğitim alacağınıza aslında sizin kişiliğiniz karar veriyor. İş ve kariyer fırsatları istiyorsanız Londra. Huzur ve sakinliği istiyorum derseniz Oxford, Cambridge. Deniz olmadan yaşayamam diyorsanız Brighton verebileceğimiz ilk tavsiyelerden. Öğrenci kafasında takılmak istiyorum mu diyorsun? Çantada Bristol var. Ben İngiliz aksanı severim, konuşacaksam İngiliz gibi konuşurum diyorsan seni kuzeyde Manchester ve Liverpool bekliyor. Peki etek giyen erkekler İskoç kültürü? Ver elini Edinburgh.

Şehirlere karar verdikten sonra sırada eğitim alacağınız süre geliyor.

İngiltere’de öğrenci vizesi ikiye ayrılıyor.

Kısa dönemde 6 ay, uzun dönemde 11 ay vizen oluyor. 1 ay ya da 2 ay eğitim almana bakmaksızın İngiltere kısa dönemde 180 gün dolaşım hakkı tanıyor. Altı aydan uzun bir eğitim istiyorsan; vizeni 11 ay alıyorsun.

Nasıl istersen, karar senin.

Hayatının 1 yılını İngiltere’de geçirmek istemez misin? Üstelik sonrasında sağladığı kariyer fırsatlarını düşününce... Bilindiği üzere 2018’de İngiltere Avrupa Birliği'nden ayrıldı. Artık çalışan sınıfına duyduğu ihtiyacı bu ülkelerden karşılayamıyor. Peki nereden karşılıyor? Tabii ki ülkesine gelen her yaştan öğrenciden. Belki yaşamının geri kalanında seni İngiliz görebiliriz. Ne dersin?

Vize işlemleri

Dil eğitimi vizesi aldığın için süreç çok basit. İhtiyacın olan şeyler: Bir başvuru formu ve e-devlet’ten alabileceğin birkaç belge. 10-15 gün süren vize süreci sonrası Kraliçe ile 5 çayını yudumladığını düşünüyor gibisin. Dikkat! İngilizler hediye sever. Giderken yanında lokum götürmelisin.

Tavsiye: Peki ben bu konuda en hızlı ve en doğru yardımı nereden alabilirim derseen…

Lemon Academy, bir İngiliz eğitim danışmanlığı firması. Toplam 17 ülkede partneri olduğu 750 üniversite ve dil okulu ile öğrencileri buluşturuyor. Üstelik başvuru, kabul ve vize işlemlerinizi ücretsiz bir şekilde yapıyor. İngiltere dil okulu fiyatları sayfasından detayları inceleyebilirsin!

Bu kadar önemli bir fırsat için neden yardım almayasın ki? Geleceğini bugün yaptıkların ile değiştirebileceğini düşünüyor musun?

O zaman şimdi karar verme zamanı.

Çünkü alacağınız dil eğitimi hayatının tamamını etkileyecek bir güce sahip. İngiltere bunun için en güzel seçenek.

Sevgiler.