Araştırma görevlisi alımları alan sorunu hakkında 0 Üniversiteden açıklama yapıldı !!!

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi alımları ile ilgili açıklama yaptı

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi alımları ile ilgili açıklama yaptı

Bildiğiniz üzere İlahiyat Fakültelerine araştırma görevlisi alımlarında adayların eğitim gördükleri bilim dallarını belgelendirmekte sorunlar yaşandığı için birçok adayın ön değerlendirme aşamasında elendiklerini, buna dair somut örneğin de Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde yaşandığını dile getirmiştik. Çözüm için önerdiğimiz Yönetmelik değişikliğinde bir an önce yayınlanmasını umut ediyoruz. Bugün ilgili üniversite tarafından web sayfasından bir açıklama yayınlandı.

DUYURU

29.08.2019 tarihinde Resmi Gazete’ de ilan edilen Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Dekanlığı’ na bağlı bazı anabilim dalları için çıkılan öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadro müracaatlarının değerlendirmeleri yapılmıştır. Akademisyen adaylarının başvuruları, yüksek lisans ve doktora öğrenci belgelerinde yer alan bölüm bilgileri göz önünde tutularak yönetmelik çerçevesinde sınava girebilecek adaylar tespit edilmiştir.

İlan şartlarında yer alan eğitim bilgilerinin müracaat evraklarında net olarak belirtilememesi teknik bir durum olup bu durum bizleri de üzmektedir. Bu problemin aşılması için bizler de gayret göstermekteyiz.

Yönetmelik değişikliği ile bu sorunun çözülmüş olacağını ümit ettiğimiz ve sizlere uygun olabilecek sonraki akademik ilanların siz bilim insanları tarafından takip edilmesini istirham ederiz.

Beklentimiz bu sorun üzerinden tüm ilanlar üzerinden genel hükümlerin yer aldığı bir yönetmeliğin değişikliğin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılması olacaktır.